Jak uniknąć nieuczciwych sprzedawców aut używanych

art
szrot

Komisy samochodowe jeszcze nie tak dawno, nie cieszyły się zbyt dobrą opinią. Wraz z napływem używanych pojazdów z krajów Europy Zachodniej zupełnie się to zmieniło.

Dzisiaj komisy samochodowe kuszą autami używanymi w całkiem dobrym stanie technicznym oraz atrakcyjnej cenie.

Nadal jednak trzeba uważać na nieuczciwe praktyki stosowane przez sprzedawców aut używanych. Handlarze aut używanych często na umowie wpisują niższą wartość pojazdu, zawierają też umowy na tak zwane,,słupy“. W takim wypadku auto sprzedawane jest przez osobą fikcyjną a nawet nie znaną. Będąc już na miejscu w komisie warto rozejrzeć się za innymi propozycjami, a nie tylko i wyłącznie za jednym autem. Musimy też zdać sobie sprawę, że praktycznie w każde auto używane w nie wiadomo jakim stanie technicznym by się znajdowało trzeba włożyć trochę pieniędzy. Dlatego zanim w ogóle zaczniemy się rozglądać za autem określmy swoje oczekiwania i potrzeby.

W ten sposób najłatwiej dokonamy odpowiedniego wyboru auta. Zawsze też starajmy się odpalić auto na tak zwane zimno. Może się zdarzyć, że nie będzie chciało palić. Sprzedawcy często demonstrują, że silnik łatwo się odpala ale włączają go wtedy gdy był przed chwilą na chodzie.